OK

شرکت درخشش افرنگ نماینده انحصاری محصولات EBS در ایران

دستگاه های صنعتی مارک زن دستی یا جت پرینتر پرتابل

Industrial INK-JET Printers


جايگزين مناسب براي ليبل ، شابلون و چاپ دستي

جهت شناسايي و رديابي محصولات

موارد كاربرد دستگاه جت پرینتر پرتابل:
• امكان چاپ متن ، آرم ، تاريخ و شماره سريال و .... برروي:
• انواع لوله هاي پلاستيكي و فلزي و صنعتي
• چوب، كارتن ، پالت ، سنگ ، پلاستيك و شيشه
• پايه هاي فلزي برقي و مخابراتي
• بشكه هاي نفتي و ورق هاي فلزي و صنعتي
• انواع قرقره
• انواع بسته بندي
• و ...

ويــژگيهــــا :
دستگاه جت پرینتر پرتابل جايگزين مناسب براي ليبل و شابلون و موارد شماره گذاري دستي
دستگاه جت پرینتر پرتابل جهت رديابي محصولات
دستگاه جت پرینتر پرتابل قابل حمل و وزن سبك دستگاه
• امکان كاركرد آسان و مناسب با دستگاه جت پرینتر پرتابل براي افراد راست دست و چپ دست
• انتقال و كنترل اطلاعات ازطريق يك كامپيوتر به يك يا چندين دستگاه جت پرینتر پرتابل به صورت بيسيم تا فاصله 50 متري

EBS 250

دستگاه جت پرینتر پرتابل مدل 250

جزییات بیشتر
EBS 260

دستگاه جت پرینتر پرتابل مدل 260

جزییات بیشتر

بیشتر بدانیم

دستگاه جت پرینتر پرتابل مدل 250

تاریخچه دستگاه جت پرینترهای صنعتی

دستگاه های جت پرینتر در حدود دهه ۱۹۷۰ میلادی برای اولین بار در آمریکا مورد استفاده قرار گرفتند و سپس شرکتهای در انگلستان ، فرانسه و آلمان گوی سبقت را از آنان ربودند . شرکتهای نظیر دومینوی انگلستان ، ایماژ فرانسه و یا لینکس و ویلت انگلستان و یا حتی کمپانی معتبر EBS آلمان.

با ادامه یکه تازی شرکتهای فوق و انحصار طلبی روز افزون آنها نسل جدیدی از دستگاه در اوایل قرن جدید وارد بازار شد . که از سیستم های ساده تر دقیق تر و کاربری راحت شروع به فعالیت نمودند. عدم وجود قطعات مکانیکی ( پمپ ها، والو های برقی، فیلتر های متعدد) و استهلاک پذیر که در واقع پاشنه آشیل محصولات اولیه این کمپانی های بودند و قیمت های بسیار پایین و ایده ال برای اکثر کارخانجات در سراسر دنیا همگی باعث رونق روز افزون شرکتهای جدید شدند اما آنان نیز دارای مشکلات خاصی بودند .

اما دستگاه های جدید نمی توانستند پاسخگوی تمامی نیازمندیهای کارخانجات باشند . هد دستگاه جت پرینتر این دستگاه ها به راحتی آسیب دیده و از کار می افتد و تعویض آن نیز فقط کار مهندسین کار آزموده بود پس زمان به سرعت برای کارخانجات می گذشت و محصولات آنان بدون درج اطلاعات توسط دستگاه جت پرینتر بود . همچنین با توجه به نواسانات برق این دستگاه ها دچار مشکلاتی در خصوص عملکرد بهتر می شدند و نیاز به ریست کارخانه می شدند و از آنجا که برنامه نویسی برای آنها خیلی ساده و راحت نبود مشکل بزرگی پیش می آمد . این موارد باعث شده بود تبلیغات بسیار بدی از سوی شرکت های اولیه برای این نسل از دستگاه جت پرینترها بوجود آید .

به هر صورت بعد از مدتی کشمکش شرکت های جدید توانستند مشکلات مربوط به نواسانات برقی را با توجه به موارد مختلف به کنترل دستگاه خود در بیاوردند و دیگر نیاز به ریست کردن پی در پی وجود نداشت .آنها متوجه این مهم نیز شدند که هد دستگاه باید در محفظه بسیار خاصی تحت محافظت قرار گرفته تا به سادگی با محصول در حین کار برخورد نکند. با این شرایط دیگر هد ها می توانستند مدت بیشتر کار کنند ، و سیر صعودی فروش را در دنیا به خود اختصاص دهند ، اما شرکتهای اولیه نیز در این میان بیکار ننشستند.

دستگاه جت پرینتر پرتابل مدل 260
دستگاه جت پرینتر پرتابل مدل 250

شرکت های سازنده:

شرکت های سازنده دستگاه های دستگاه جت پرینتری نسل دوم در اقدامی بسیار جالب توانستند دستگاه جت پرینتر های خود ( دستگاه جت پرینترهای صنعتی ) خود را به کامپیوتر ارتباط دهند . این بدان معنا بود که این دستگاه ها می توانستند با فونتهای مختلف و زبان های متنوع بر روی محصولات چاپ کنند یعنی همان چیزی که دستگاه های نسل اول از آن محروم بودند . حالا بازار جهانی دستگاه جت پرینتر دچار چالشی عظیم شده بود . مشتریان به تنوع فونت و چاپ لوگو با وضوح و دقت بالا تمایل داشتند و بازار گرایش شدیدی به دستگاه جت پرینتر های نسل دوم (HR) داشت . یکه تازی شرکت های نسل دوم در بازار فروش دنیا با سرعت ادامه می یافت و رقبا در تلاش برای باز پس گیری آن سخت به پیش می رفتند . در همین زمان کودکی جدید در بازار دستگاه جت پرینترهای صنعتی متولد شد و به بازار اضافه شد که مورد توجه کارگاه های کوچک قرار گرفتند .

این کودک متولد شده در بازار فروش دستگاه جت پرینتر در واقع یک دستگاه بسیار کوچک بود . بدین معنا که یک مادر برد بسیار کوچک وساده که می توانست با هد HP اطلاعت متغیر را روی محصول چاپ کند و تاریخ زن کوچک با قمتی بسیار نازتر ار از دستگاه های جت پرینتر موجود در بازار بود و در مدت کوتاهی توانست سهم عمده ای از بازار فروش دستگاه جت پرینتر را بخود اختصاص دهد . عمده مشتریان دستگاه جت پرینتر با هد HP کارگاه کوچک و فصلی بودند که توانایی خرید دستگاه جت پرینتر حرفه ای را نداشتند و از آنجا که تولید بالایی هم نداشتند قیمت بسیار بالایی جوهر دستگاه جت پرینتر با هد HP برای آنان مهم نبود . حال سازندگان این نوع از دستگاه جت پرینتر ها برای سهم بیشتر از بازار مرتب در حال بروز رسانی این نوع جدید دستگاه جت پرینتر بودند و اوضاع بازار فروش دستگاه جت پرینتر حالا بیش از بیش بحرانی و رقابتی تر شده است .

دستگاه جت پرینتر پرتابل مدل 260
دستگاه جت پرینتر پرتابل مدل 260

در چنین اوضاع و احوالی کمپانی EBS آلمان که از لیدرهای انواع دستگاه جت پرینتر در دنیا شناخته می شود اقدام به طراحی و ساخت نوع خاصی از دستگاه جت پرینتر کرد . این نوع از دستگاه جت پرینتر در واقع معادلات کاری دستگاه جت پرینتر را در دنیا شکست . در واقع این دستگاه جت پرینتر پرتابل بجای آنکه محصول حرکت داشته باشد و دستگاه جت پرینتر ثابت باشد برعکس عمل کرد . و در سال ۲۰۰۵ توانست مدال بهترین نوع طراحی و ساخت دستگاه جت پرینتر پرتابل یا همان دستگاه جت پرینتر دستی را بدست آورد . ولی این دستگاه بسیار کارآمد و مدرن و جدید دستگاه جت پرینتر نیز برای کار در ایران دارای مشکلاتی است .

این مدل از دستگاه جت پرینتر دستی دارای ۱۶ نازل با ارتفاع چاپ ۲۷ میلی متر دارد و برای ارسال پیام از کامپیوتر به دستگاه جت پرینتر EBS از سیستم بلوتوث استفاده می شد اینکه دستگاه های جت پرینتر دستی EBS در سیستم کارتریج جوهر خود از وجود چیپ های محافظتی استفاده می کرد باعث گرانی بیش از حد و عدم شارژ مجدد جوهر بود مورد نارضایتی بعضی از مصرف کنندگان این دستگاه ها بود و همچنین نوع ورود اطلاعات به دستگاه خیلی ساده و راحت نبود .و فقط برای چاپ بر روی محصولات خیلی بزرگ مورد کار اید ه ال قرار می گرفت . ولی در مجموع همه شرایط این نوع از دستگاه جت پرینتر دستی در بازار فروش انواع دستگاه جت پرینتر در دنیا میزان فروش قابل توجهی بدست آورد .ولی سازندگان در کشور چین اقدام به کپی کردن از این دستگاه جت پرینتر روی آوردند و توانستند دستگاه جت پرینتر دستی با قابلیت های بسیار مناسب کپی کنند . که کارایی مناسبی داشت .

شـــرکت های چینی:

شـــرکت های چینی تولید کنـنده دستگاه های جت پرینتر خیـلی ســریع توانـستند بر بازار دستگاه های جت پرینتر دستـی غلـبه کنند و با کـپی کردن میکرو چیپ های جوهر دستگاه جت پرینتر و همچنین کپی از دستگاه جت پرینتر به تولید انبوه انواع دستگاه جت پرینتر اقدام نمایند تولید کنندگان چینی از تمامی مدلها ی جت پرینتر اقدام به کپی و ساخت انواع جت پرینتر کردند و در این راه نیز تا حدودی نیز موفق بودند البته دلیل موفقعیت گاهی ارزانی بیش از حـــد قیمت انواع دستگاه جت پرینتر هم بود . اما بازار فروش دستگاه جت پرینتر واکنشی خاص نشان داد ….

حال سازندگان در سراسر دنیا اقدام به طراحی و ساخت دستگاه جت پرینتر دستی با سیستم هد HP کردند قیمت پایین دستگاه و قیمت بالای چاپ بر روی محصولات معضل بزرگ این نوع از دستگاه جت پرینتر دستی با هد اچ پی محسوب می گردید . اما رفته رفته کارگاه ها و تولید کنندگان خانگی برای چاپ تاریخ تولید و تاریخ اننقضا از این نوع دستگاه جت پرینتر استفاده کردند و راضی و خوشحال بودند که توانستند دستگاه جت پرینتر ارزانی خریداری کنند و اما این پایان راه نبود و مشکلات کم کم نمایان شد .

دستگاه جت پرینتر پرتابل مدل 260

دستگاه جت پرینتر پرتابل مدل 260

از آنجاییکه که اغلب دستگاه های جدید برای چاپ بر روی محصولات بزرگ و یا کارتن بکار می رفت، شرکت های اولیه شروع به طراحی و ساخت دستگاه های جت پرینتر با سیستم DOD کردند ، این سیستم می توانست جلوی فروش بیش از بیش دستگاه های نسل دوم را بگیرد و شرکت های اولیه نیز سهمی در بازار برای چاپ بر روی محصولات بزرگ و کارتن را نیز بدست آوردند . در واقع سیستم DOD قطره و تقاضا سیستم ساده بود که با یک هد بزرگ ۷ و یا ۱۲ و حتی ۱۶ نازل کنترل میشد که می توانست چاپ بزرگی بر روی محصولات بزند اما وضوح چاپ و کیفیتش پایین بود و آرم ها و لوگو ها خیلی واضح نبودند اما به هر حال مانعی برای نسل دوم دستگاه جت پرینتر ها بود ولی این سیستم دارای چند مشکل بزرگ بود که به راحتی قابل چشم پوشی نبود و مانعی برای فروش بیشتر آن در سراسر دنیا می شد

با توجه به تمام موارد ذکر شده فوق اصولی برای خرید دستگاه جت پرینتر و شرایط ویژه ایی برای خرید دستگاه جت پرینتر می باشد که نسیت هر تولید کننده با تولید کنده دیگر متفاوت است.

دستگاه جت پرینتر چیست ؟

مقایسه دستگاه جت پرینترها با یکدیگر:


دستگاه جت پرینترها به دو مدل خانگی و صنعتی تقسیم میشوند که حتما با مدل خانگی آن آشنا میباشید و مدل صنعتی آن که برای درج اطلاعات متغیری مانند تاریخ و … در زمان تولید و بر روی محصول استفاده میشود که امتیاز مهم این دستگاه جت پرینترهای صنعتی ، سرعت بالا و امکان چاپ غیر تماسی و در حین حرکت آنها میباشد.

بطوریکه در زمان تولید در کارخانه ، شما میتوانید با استفاده از این نوع دستگاه جت پرینترها تاریخ تولید ، انقضا ، قیمت و … را به راحتی و در حین حرکت در خط تولید بر روی محصول خود چاپ کنید . متاسفانه در گروهی از افراد نا آگاه از این نوع دستگاه جت پرینتر ها ، اشتباها به نام لیزر دستی یا دستگاه جت پرینتر لیزری یاد میشود ، که در اینجا متذکر میشویم که اصطلاح لیزری در مورد این دسته از پرینترها کاملا اشتباه بوده و دستگاه جت پرینترهای لیزری کاملا سیستم متفاوتی دارند .

دستگاه جت پرینتر پرتابل مدل 250

انواع دستگاه جت پرینترهای صنعتی

دستگاه جت پرینتر های صنعتی یا دستگاه جت پرینتر های صنعتی جوهر افشان بطور کلی به سه دسته ریز نگار و یک دسته درشت نگار تقسیم میشوند :
1. دستگاه جت پرینترهای CIJ
2. دستگاه جت پرینترهای DOD
3. دستگاه جت پرینترهای TIJ

شرح مختصی از عملکرد هر نوع از دستگاه جت پرینترها به قرار زیر میباشد :

دستگاه جت پرینتر پرتابل CIJ مدل 6800

۱- جت پرینترهای CIJ

به معانی دستگاه جت پرینترهایی که حرکت جوهر در آنها پیوسته میباشد:
برای درک اصول کارکرد این سیستم ( دستگاه جت پرینترهای صنعتی جوهر افشان از نوع CIJ ) به شرح عملیات چاپ بطور خیلی خلاصه میپردازیم :
۱ - سیستم هیدرولیک دستگاه جت پرینتر جوهر افشان شامل : مخزن جوهر ، مخزن حلال ، مخزن مخلوط کننده جوهر و حلال ( میکسر تانک ) ، شیربرقی های مربوطه ، پمپ هیدرولیک مخصوص جوهر ، هد دستگاه جت پرینتر ، شلنگ های مخصوص ، اتصالات مربوطه ، فیلترهای جوهر ، سیستم اندازه گیری غلظت ، سیستم اندازه گیری فشار ، شستشوی اتوماتیک و … میباشد
۲ - سیستم الکترونیک که شامل بردهای الکترونیکی و پروسسوری جهت برنامه ریزی کارکرد دستگاه ، ادیتورهای مربوطه (جهت نوشتن متون ) و … میباشد.
۳ - سیستم اندازه گیری دما و فشار جوهر ( در سیستم هیدرولیک ) و هد دستگاه جت پرینتر که خیلی دقیق کنترل میشوند .
۴ - دستگاه جت پرینتر دارای المان مهمی دیگری به نام نازل است که وظیفه آن با توجه به بند ۳۳ ، قطره قطره نمودن جوهر انتقالی به آن میباشد .
۵ - سیستم شارژ ( Charge Electrode ) و صفحات با ولتاژ بالا ( High Voltage) که بصورت خیلی دقیق عملیات بار دار نمودن قطرات جوهر و انحراف قطرات را بر عهده دارند .
حال با توجه به متن چاپی مورد نظر ، بردهای الکترونیکی و پروسسوری وظیفه دارند که هر قطره از این قطرات خارج شده از نازل را به یک بار الکتریکی متفاوت ( بسته به موقعیت آن نقطه ) شارژ نمایند ( این وظیفه را قطعه ای به نام شارژ الکترود به عهده دارد ) .
بعنوان مثال فرض نمایید حرف E ، کارکتر مورد نظر در این چاپ میباشد ، پس برای نوشتن چنین حرفی :
الف - از سمت چپ جهت ستون اول نیاز به پنج نقطه با بارهای الکتریکی منفی ۱ ، ۲۲ ، ۳ ، ۴ و ۵۵ داریم ، که این قطرات پس از گرفتن بار الکتریکی مورد نظر به درون صفحات با ولتاژ بالا پرتاب شده و هرکدام متناسب با بار الکتریکی منفی اخذ شده به سمت صفحات مثبت منحرف میشوند ، بدین صورت که هر قطره که بار منفی بیشتری گرفته ، بیشتر به سمت صفحه مثبت جذب شده و نقطه با موقعیت بالاتری را کسب میکند ( مانند نقطه ۱ و به ترتیب تا نقطه ۵ در ستون اول )
ب - از سمت چپ جهت ستون دوم نیاز به سه نقطه بصورت یک در میان و با بار الکتریکی ۱ ، ۳ و ۵۵ داریم که این قطرات پس از گرفتن بار الکتریکی مورد نظر به درون صفحات با ولتاژ بالا پرتاب شده و هرکدام متناسب با بار الکتریکی منفی اخذ شده به سمت صفحه مثبت منحرف میشوند .
ج - قطراتی که بار الکتریکی نگرفته اند مستقیم از بین صفحات ولتاژ بالا عبور کرده و به سمت لوله ای به نام لوله گاتر میروند ( این لوله دارای یک فشار منفی بوده و قطرات جوهر بدون بار را به دورن خود میکشد ) و بعد از آن به سمت میکسر تانک هدایت میشوند ، بنابراین قطراتی که بار الکتریکی نگرفته اند دوباره به سیکل چرخش جوهر برمیگردند.
پس همانطوریکه میبینید و با توجه به شکل بالا ، خیلی ساده عملکرد یک دستگاه جت پرینتر جوهر افشان صنعتی را یاد گرفته اید .

۲-دستگاه جت پرینترهای

DOD printer = drop on demand printer

به معنای دستگاه جت پرینترهای سیستم پیزویی که نازلهای آن فقط یک نقطه را چاپ میکنند (Piezoelectric)
بعنوان مثال هد XAAR 128 ، مجهز به ۱۲۸ عدد از این نوع نازلها میباشد. ( ۱۲۸ عدد از نازلهایی که پیزوالکتریک میباشند )

Piezoelectric ( پیزو الکتریک ) چیست ؟
پیزو الکتریک در واقع قابلیت برخی از موادها و کریستالها میباشد که برای تبدیل انرزی مکانیکی به انرژی الکتریکی و بالعکس از آنها استفاده میشود . یک مثال ساده که همگی ما از آن بار ها و بارها استفاده نموده ایم ، همان فندکهای موجود در منزل ( فندکهای بدون گاز ) میباشد که در ان شما با هر بار کشیدن ماشه در واقع یک ضربه به پیزوالکتریک وارد مینمایید و پیزو الکتریک مربوطه یک جرقه در لوله خروجی فندک ایجاد میکند .
البته در دستگاه جت پرینتر عملیات برعکس میشود و ما با دادن یک ولتاژ به پیزو الکتریک یک ضربه از آن برای پرتاب جوهر میگیریم.
توضیح : در دستگاه جت پرینترهای Cij پرینتر ها نقاط چاپ شده فقط توسط یک نازل چاپ میشوند در حالیکه در دستگاه جت پرینترهای DOD قطرات طبق فرمان توسط نازلهای متعدد چاپ میشوند.

دستگاه جت پرینتر پرتابل مدل 250
دستگاه جت پرینتر پرتابل مدل Tij

۳- دستگاه جت پرینترهای

Tij printer = Thermal inkjet technology

دستگاه جت پرینترهای با تکنولوژی Tij همان دستگاه جت پرینترهای جوهر افشان باتکنولوژی حرارتی میباشند.
در این روش از یک مقاومت الکتریکی که با جوهر در تماس میباشد استفاده میگردد ، به این ترتیب که :
۱- مقاومت در یک لحظه کوتاه گرم شده ( با یک پالس کوتاه مدت که به مقاومت داده میشود )
۲- جوهری که با آن در تماس بوده سریعا داغ شده و تبدیل به یک حباب میگردد
۳- این حباب از سوراخ ریزی که در جلوی نازل ایجاد شده به بیرون پرتاب میشود که طبیعتا قدرت پرتاب آن نسبت به پیزو الکتریک کمتر بوده ( عیب این روش ) و جوهر پرتاب شده از ان خیلی سریع خشک میشود ( امتیاز این روش ) در نظر گرفتن خدمات پشتیبانی چه میزان در خرید دستگاه جت پرینتر اهمیت دارد؟ دستگاه های دستگاه جت پرینتر نیاز به تامین جوهر، حلال، و قطعات مصرفی دارند. همچنین این دستگاه ها مانند دیگر دستگاه های صنعتی نیاز به سروس و بازدید دوره ای دارند و عدم سرویس و بازدید دوره ای ممکن است هزینه های بسیاری بر روی دست خریدار بگذارد و عمر دستگاه را بسیار پایین بیاورد. بنابراین هنگام خرید دستگاه جت پرینتر توجه کافی کنید که دستگاهی که تهیه می کنید خدمات پشتیبانی کامل به شما ارائه کند.

برای بالا بردن کارکرد دستگاه جت پرینتر خود چه نکاتی را رعایت کنیم؟

رعایت نکات زیر به بالا بردن طول عمر و کیفیت کار دستگاه جت پرینتر کمک بسیاری می کند:

چاپ مداوم:

بهترین راه برای جلوگیری از خشک شدن جوهر در هد دستگاه گرفتن چاپ به صورت مداوم است. بنابراین حتی در زمانی که از دستگاه جت پرینتر در خط تولید استفاده نمی کنید برنامه ی مشخصی قرار دهید تا هر چند روز یک بار تعداد محدودی پرینت توسط دستگاه جت پرینتر گرفته شود.

استفاده از جوهر و حلال مناسب:

استفاده از جوهر غیراصل علاوه بر اینکه بر کیفیت چاپ دستگاه جت پرینتر تاثیر می گذارد به دستگاه نیز ضربه می زند. بنابراین هنگام خرید جوهر توجه کافی کنید تا جوهر خود را از مراکز معتبر تهیه کنید.

شستشوی به موقع فیلتر:

عدم شستشوی به موقع فیلتر باعث افت عملکرد دستگاه جت پرینتر می شود و همچنین احتمال آسیب به قطعات دستگاه جت پرینتر را بسیار بالا می برد. بنابراین با توجه به مدل دستگاه جت پرینتر و همچنین اطلاعاتی که از فروشنده دستگاه جت پرینتر دریافت کرده اید بسیار ضروری است که فیلتر و یا فیلترهای دستگاه جت پرینتر خود را به موقع تعویض کنید.

کاتالوگ جامع محصولات درخشش افرنگ
لطفا جهت مشاهده کاتالوگ جامع روی عکس ذیل کلیک کنید

FULL CATALOUGE D-AFRANG Co


دحکاکی روی فلز|حکاکی دستی روی فلز|حکاکی دستی|حکاکی پرتابل|دستگاه حکاکی پرتایل|دستگاه حکاکی بادی|قیمت دستگاه حکاکی ضربه ای روی فلز|دستگاه حکاکی ضربه ای روی فلز|دستگاه پلاک زنی فلزی|دستگاه پلاک زن|دستگاه حک شماره شاسی خودرو|دستگاه پلاک زنی خودرو|قیمت پلاک زنی|حک پلاک|دستگاه حکاکی پرتابل|دستگاه حکاکی اسکرایبینگ|دستگاه حکاکی بادی|دستگاه حکاکی ضربه ای روی فلز|دستگاه حکاکی دستی روی چوب|فروش دستگاه حکاکی دستی دستگاه حکاکی باطری دار|مارک زن دستی|جت پرینتر پرتابل|جت پرینتر|دستگاه حکاکی|حکاکی ثابت|حکاکی ضربه ای|حک پلاک|پنوماتیکی|مدل مستر -شرکت درخشش افرنگ|دستگاه حکاکی|حکاکی ثابت|حکاکی ضربه ای|حک پلاک|پنوماتیکی|مدل F10 - شرکت درخشش افرنگ|دستگاه حکاکی|حکاکی ثابت|حکاکی ضربه ای|حک پلاک| پنوماتیکی|مدل T10 - شرکت درخشش افرنگ| دستگاه حکاکی|حکاکی پرتابل|حکاکی ضربه ای|حک پلاک|بادی|پنوماتیکی|حک پلاک|مدل P5 -شرکت درخشش افرنگ| دستگاه حکاکی|حکاکی پرتابل|حکاکی ضربه ای|حک پلاک|باطری دار|پنوماتیکی|حک پلاک|مدل E5 - شرکت درخشش افرنگ| دستگاه حکاکی|پلاک زنی|حک پلاک|دستی|مدل M10 - شرکت درخشش افرنگ|دستگاه تست مخرب| دستگاه حکاکی|پلاک زنی|حک پلاک|نیمه اتوماتیک|مدل ME100 - شرکت درخشش افرنگ| دستگاه حکاکی|پلاک زنی|حک پلاک|تمام اتوماتیک|مدل M3000 -شرکت درخشش افرنگ| دستگاه حکاکی|حکاکی لیزر|حک پلاک|حکاکی لیزر فایبر|مدل PHOENIX -شرکت درخشش افرنگ| sitel marking| master| richter| scribing|indent| mk3| cnc |engraving machines| EBS EBS 250|EBS 260| embuser|embusing||hydram دستگاه حكاكي|دستگاه جت پرينتر|خريد دستگاه جت پرينتر|خريد دستگاه حكاكي|فروش دستگاه حكاكي پرتابل|فروش دستگاه حكاكي ضربه اي|فروش دستگاه حكاكي ضربه اي پرتابل|فروش دستگاه حكاكي اسكرايبينگ|فروش دستگاه جت پرينتر پرتابل|فروش دستگاه حك پلاك|فروش دستگاه پلاكزني|فروش دستگاه حكاكي ضربه اي ثابت/دستگاه مستر| فروش دستگاه حكاكي بي صدا| فروش دستگاه حكاكي ليزر| فروش دستگاه حكاكي الكتروشيميايي| فروش دستگاه حكاكي براده برداري| فروش دستگاه جت پرينتر پرتابل مدل 250/اي بي اس| فروش دستگاه جت پرينتر پرتابل مدل250/ebs| فروش دستگاه جت پرينتر پرتابل مدل260/اي بي اس| فروش دستگاه جت پرينتر پرتابل مدل260/ebs| فروش دستگاه پلاكزني/دستي| فروش دستگاه پلاكزني/نيمه اتوماتيك| فروش دستگاه پلاكزني/تمام اتوماتيك| فروش دستگاه تست مخرب نقطه جوش| فروش ابزار/پنوماتيكي| فروش/ابزار/خطوط توليد/تيپ درسر| فروش/تجهيزات/امداد/نجات/آتش نشاني| فروش/نردبان/هيدروليكي/آتشنشاني| ساخت/طراحي/نصب/تامين/جيگ/فيكسچر/صنعتي/ طراحي/سيستم/جامع/رديابي/محصولات/صنعتي| #فروش_دستگاه_حكاكي_در_خراسان #فروش_دستگاه_حكاكي_در_اردبيل #فروش_دستگاه_حكاكي_در_كردستان #فروش_دستگاه_حكاكي_در_همدان #فروش_دستگاه_حكاكي_پرتابل_در_كرمانشاه #فروش_دستگاه_حكاكي_پرتابل_در_زنجان #فروش_دستگاه_حكاكي_پرتابل_در_لرستان #فروش_دستگاه_حكاكي_پرتابل_در_سيستان_و_بلوچستان #فروش_دستگاه_حكاكي_ضربه_اي_در_چهارمحال_و_بختياري #فروش_دستگاه_حكاكي_ضربه_اي_در_قم #فروش_دستگاه_پرينتر_در_قم #فروش_دستگاه_پرينتر_در_يزد #فروش_دستگاه_پرينتر_در_تهران #فروش_دستگاه_پرينتر_در_البرز #فروش_دستگاه_پرينتر_در_استان_فارس #فروش_دستگاه_پرينتر_قم #فروش_دستگاه_پرينتر_در_اصفهان #فروش_دستگاه_پرينتر_در_هرمزگان #فروش_دستگاه_پرينتر_در_مازندران #فروش_دستگاه_پرينتر_در_خوزستان #فروش_دستگاه_پرينتر_در_آذربايجان_غربي #فروش_دستگاه_پرينتر_در_آذربايجان_شرقي #فروش_دستگاه_پرينتر_در_بوشهر #فروش_دستگاه_جت_پرينتر_پرتابل_در_ديجي_كالا #فروش_كارتريج_جت_پرينتر_پرتابل_آلماني #فروش_دستگاه_حكاكي_ليزر_خراسان_رضوي

دسترسی سریع به محصولات شرکت مهندسی درخشش افرنگ