OK

دستگاه های حکاکی


MARKING MACHINES

شرکت درخشش افرنگ دستگاه های حکاکی در انواع مختلف دستگاه حکاکی ضربه ای ،دستگاه حکاکی اسکرایبینگ (خراشیدگی)، دستگاه حکاکی لیزری، دستگاه حکاکی الکتروشیمیایی و دستگاه حکاکی براده برداری را از معتبرترين شركتهاي اروپايي ارائه میدهد.

دستگاه های حکاکی مذکور قابلیت حک روی فلز،حک روی چوب، حک لیزری و ... را دارند و همچنین امکان استفاده این دستگاه های حکاکی روی سطوح هموار و ناهموار وجود خواهد داشت و قابلیت انعطاف بسیار زیادی را دارند. این دستگاه های حکاکی امکان نصب  بروی انواع خطوط تولید خودرویی، صنعتی و... را دارا میباشند.

شرکت درخشش افرنگ نماینده انحصاری معتبرترین برندهای اروپایی در زمینه دستگاه های حکاکی در ایران میباشد و همه دستگاه های حکاکی یکسال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش دارند.

حکاکی ضربه ای ثابت

جزییات بیشتر

حکاکی ضربه ای پرتابل

جزییات بیشتر

حکاکی اسکرایبینگ یا بی صدا

جزییات بیشتر

حکاکی لیزر

جزییات بیشتر

حکاکی الکتروشیمیایی

جزییات بیشتر

حکاکی براده برداری

جزییات بیشتر

این دستگاه ها داراي امكانات و توانمندي هاي بسيار بالا و منحصر به فردي هستند كه در ذيل به برخي از آنها اشاره مي كنيم :
- توانايي حک بر روي انواع قطعات فلزي و پلاستيکي
- توانايي حک بر روي انواع قطعات شيشه اي ، پلکسي گلس ، چوبي و ... با روش براده برداري و در سيستم هاي سه محور (OPTIONAL)
- حک هر نوع متن سريال ، تاريخ و علائم گرافيکي از پيش تعيين شده
- داراي امکان ورود کليه اشکال و متون گرافيکي از نرم افزارهاي COREL DRAWو AutoCAD
- سيستم هدايت کننده محورها (LINEAR WAY)
- حک از عمق 0/2 ميليمتر تا 2 ميليمتر
- توانايي حک بر روي قطعات گرد و استوانه اي شکل ( با استفاده از آپشن روتاری)
- امکان جابجايي دستگاه براي استفاده هاي خاص در قطعات بزرگ با استفاده از سيستم کنترلي در سري پرتابل ها
- امکان ثبت اطلاعات به صورت خودکار و يا با ورودي از ساير دستگاه ها ( بارکد اسکنر، دستگاه هاي اندازه گيري )
- تعيين سطح دسترسي و کلمه عبور براي هر يک از کاربران به منظور تامين امنيت بيشتر توسط کامپیوتر)
- امکان جلوگيري از حک شماره سريال تکراري
- امکان کارکرد چند دستگاه حکاکي با يک کنترلر
- امکان ورود اطلاعات و ارائه گزارشات به صورت تحت شبکه
- ارائه گزارشات کامل از حک انجام شده(زمان، کاربر ، متن و .....) و امکان جستجوی آنها
- استفاده از سيستم ميكروكنترلي و پورتUSB به منظور افزايش سرعت و كيفيت كاركرد
- سرعت حکاکی بسیار بالا از 1 تا 250 میلی متر بر ثانیه قابل تنظیم بوده و قطعات مورد نظر بعد از عملیات حکاکی بدون تغییر شکل و شکستگی باقی می مانند.


تاریخچه حکاکی - شرکت درخشش افرنگ

تاریخچه حک

طلایه داران اروپایی در قرون وسطی اروپایی از حکاکی برای تزئین و ساخت فلزات استفاده می کردند. تصور می شود که آنها برای ثبت تصویر ها و نوشته ها از این روش استفاده می کردند . از این جهت حکاکی صفحات چاپی مس برای تولید تصاویر هنری بر روی کاغذ، که به عنوان نسخه های چاپی قدیمی شناخته می شود، در دهه 1430 در آلمان افزایش یافت.

حکاکی به این صورت است که یک طرح را بر روی یک سطح سخت و معمولا صاف تطبیق دهند و با ضربات آن را به یک شکل مشخص درآورند. نتیجه ممکن است یک شیء تزئینی و یا یک دست نوشته باشد.حکاکی می تواند بر اثر ضربه های مشخص به وسیله دست یا دستگاه برروی نقره، طلا، فولاد ، شیشه و یا چوب باشد این تصاویر نیز "engravings" نامیده می شود.

حکاکی یکی از قدیمی ترین و مهم ترین تکنیک های طراحی چاپ است. حکاکی خط بر روی چوب یا سنگ و حکاکی بر روی فلزات در قرن نوزدهم برای روشهای مختلف چاپ های مانند تصاویر در کتاب ها و مجلات استفاده می شده است .

حکاکی در ایران

از دیر باز در ایران باستان حکاکی وجود داشته است . این روش سنتی بیشتر در شهر اصفهان و بخصوص به دست هنرمندان اصفهانی بر روی ظروف فلزی صورت میگرفته است .

حکّاکی ایجاد طرح و نقش بر روی فلزات، کاشی، چوب و موارد دیگر است. این کار با ایجاد برجستگی و فرورفتگی با کمک ابزار فلزی که می‌تواند مغار، پیچ گوشتی یا چاقو نیز باشد، انجام می‌شود. یکی از روش‌های حکاکی استفاده از موم عسل جهت پوشش ضد اسید، قلم نی جهت طراحی، و اسید فلوریدریک جهت تثبیت طراحی می‌باشد به نحوی که با موم عسل مایع روی نگین را پوشانده، بعد از سرد و جامد شدن موم با قلم نی که برعکس قطع خورده روی عقیق طراحی کرده، سپس چند قطره اسید روی قسمت‌های طراحی شده قرار داده و با آب ولرم شسته، حالا طراحی ثابتی روی عقیق داریم که می‌توان با ابزار و مته‌های حکاکی آن را عمیق کنیم. متأسفانه استفاده از دستگاه‌های حکاکی در حال حاضر ضربه سختی به هنر کهن حکاکی و هنرمندان این رشته زده ‌است و روح هنری حکاکی را زیر سؤال برده‌است اما سرعت انجام حکاکی را بسیار افزایش می‌دهد و مزیتهای خاص خود را دارد اما از لحاظ هنری ارزش چندانی ندارد. دستگاه‌های حکاکي با بهره‌گیری از فناوری روز دنیا که توسط مکانیسم حرکتی ریل، ال ام گاید و استپر موتور، به قلم‌های قوی حکاکی از جنس تنگستن کارباید که یکی از سخت‌ترین مواد به‌شمار می‌رود مجهّز شده‌اند. در نظر داشته باشید که این قلم می‌تواند با قلم از جنس سرامیک تعویض شود.

فرامین حک از دو راه به مکانیسم اعمال می‌شود.
راه اول به وسیله رایانه است که با وجود نرم‌افزار مخصوص دستگاه، توسط هر نرم‌افزار قابل اجرا در ویندوز قابل کنترل بوده و خروجی آن را مثل یک پلاتر حرفه‌ای حک می‌کند.
راه دوم از طریق خود دستگاه می‌باشد که حک های ساده در حد حروف و اعداد به اضافه شماره سریال تولیدی دستگاه رامی‌تواند بدون نیاز به رایانه حک کند.
حکاکی بر روی نگین را با وسایل گوناگونی انجام می‌دهند مانند فرز دندانپزشکی یا با استفاده از مته‌های حکاکی. از قدیمی‌ترین حرفه‌ها که ایرانیان نقش بسزایی در تکمیل آن داشته‌اند حکاکی روی نگین‌های انگشتر بوده‌است.

تاریخچه حکاکی - شرکت درخشش افرنگ

تاریخچه حکاکی - شرکت درخشش افرنگ

تاریخچه حکاکی - شرکت درخشش افرنگ
تاریخچه حکاکی - شرکت درخشش افرنگ

حکاکی سنتی

هنر حکاکی بر روی فلزات مختلف از قبیل مس، نقره، برنج، طلا و یا مخلوطی از طلا و فلزات دیگر قابل انجام دادن است. برای این کار اول پشت فلزی را که می خواهند حکاکی بر روی آن انجام دهند با قیر می پوشانند، این کار باعث می شود که از چین و چروک خوردن و موج برداشتن آن فلز که توسط چکش کاری بوجود می آید، جلوگیری شود. بعد از انجام قیر پوشی، طرحی را که برای آن فلز انتخاب کرده اند بر روی آن فلز کشیده و به وسیله ابزار مخصوص، روی فلز را شروع به برداشتن می کنند. در بعضی اوقات، بسته به سلیقه استادکار نقشها را به وسیله نقره و یا طلا تزئین می کنند.


حکاکی مدرن

حکاکی مدرن ایجاد طرح ونقش بروی فلزات، کاشی، چوب و موارد دیگر است.
با گذشت زمان و پیشرفت بشریت و به طبع ابزارهای حکاکی هم دستخوش تغیرات شد و تکامل یافته تر شد و این هنر به بخش های دیگری هم تسری پیدا کرد و وارد حیطه هنر و صنعت آن دوره تاریخی نیز شد که آثار بسیار خیره کننده ای و تکرار ناشدنی از حکاکی سنگ ها، ظروف،جواهرات،وفلزات بجا مانده است.

حکاکی ظروف، حک عقیق، حکاکی سنگ های تزئینی، حکاکی انگشتر، حک چوب، حکاکی مجسمه ها و پیکر تراشی (به ویژه در روم و یونان باستان )، سنگ تراشی( در ایران باستان ) و ساخت نما های باشکوه از سنگ و فلز باعث شد حکاکی را در بخش هنری و استفاده از حک فلز در انواع صلاح ها (شمشیر و نیزه و…) در بخش صنعتی، این امر را به بخش جدا نشدنی تاریخ تبدیل نمايد.
طبق شواهد به دست آمده از آثار از حک روی فلز برای شناسایی تعداد صلاح ها و حتی با حکاکی پلاک هایی (( بدوی و متناسب با آن دوره تاریخی )) سعی در شناسایی افراد نظامی و کشته شدگان در جنگ ها را داشته اند که نشان از هوشمندی انسان ها در آن زمان را دارد . روشی که با گذشت هزاران سال به شیوه نوین هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد و اهمیت حکاکی پلاک و حک فلز را در آن زمان نشان میدهد .

اگر بخواهیم حکاکی را به دو بخش هنری و صنعتی تقسیم کنیم . در بخش هنری هنوز هم شیوه گذشته گان دارای ارزش بیشتری است. در واقع شیوه حکاکی دستی به لحاظ هنری دارای ارزش بیشتری می باشد وگرنه امروزه با توجه به پیشرفت علم و صنعت و دستگاه های حکاکی فلزات، سنگ و چوب، قابلیت اجرای انواع طرح ها و نقش ها با سرعت و کیفیت بسیار بالا فراهم است.
اما در بخش هنری ارزش کار دست و هنر استاد کار، نسبت به انواع دستگاه های حکاکی و صنعتی دارای ارزش والاتری است.
اما در بخش صنعتی به ویژه حکاکی فلزات با توجه به تیراژ تولید و سرعت روند کار استفاده از سیستم دستی عملا غیر ممکن بوده و با توجه به هزینه کم و شرایط دستگاه حک روی فلز استفاده از این سیستم در صنعت رواج یافته است.
امروزه انواع روش های حکاکی با توجه به شرایط قطعه و نوع خط تولید در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد .
حکاکی به روش کوبشی مرسوم ترین و کم هزینه ترین و یکی از سریع ترین روش های حکاکی فلزات بوده که بنا بر دلایل ذکر شده برای مارک زنی، پرتیراژ ترین نوع ماشین حک مورد استفاده در صنعت می باشد.
در صنایعی از قبیل خودرو سازی، قطعه سازی خودرو، قطعات صنعتی، سازه فلزی و سوله، نفت و گاز و پتروشیمی، صنعت آسانسور و متالوژی و قالب سازی و لوازم خانگی و … از حک روی فلز جهت مارک زنی و شناسایی محصول و… استفاده می گردد.

تاریخچه حکاکی - شرکت درخشش افرنگ

تاریخچه حکاکی - شرکت درخشش افرنگ

تاریخچه حکاکی - شرکت درخشش افرنگ

طبقه بندی دستگاه های حکاکی

حکاکی ماندگار فلزات را می توان به هفت قسمت تقسیم کرد که در متن ذیل به تفضیل در رابطه با آنها صحبت خواهد شد و معایب و محاسن آنها توضیح داده می شود:

1- حک ضربه ای، کوبشی، سوزنی ( Indent Marking )
2- حک اسکرایب (scratch marking, scribe marking)
3- حک براده برداری(Carving)
4- حک الکتروشیمیایی( Electrochemical marking)
5- حک لیزر (laser marking , Laser engraving)
6- حک پرسی(Imprint)
7- رول مارکینگ(Rolling Marking
8- حک برجسته ( Embossing )
انتخاب روش حکاکی مناسب برای محصولات بسته به نوع، جنس محصول، ساختار تولیدی(کارخانه ، کارگاه و … )، خط تولید و شرایط تولید کننده، بازار محصول و مصرف کننده بستگی دارد.
در انتخاب این روش ها عواملی چون کیفیت، سرعت، میزان عمق، حجم صدا و قیمت تاثیر گذار است.


تاریخچه حکاکی - شرکت درخشش افرنگ


تاریخچه حکاکی - شرکت درخشش افرنگ

1-حکاکی ضربه ای(Indent Marking)

حک ضربه ای که به حک سوزنی یا ایندنت (indent) نیز معروف است روشی است بسیار کارآمد جهت حک انواع شماره متن یا طرح بر روی انواع فلزات یا مواد سختی که قابل فشرده سازی سطح می باشد.
دراین روش سوزن از جنس تنگستن کارباید با فرکانس بالا به سطح مورد نظر ضربه زده و عملیات حکاکی را انجام می دهد . در واقع این روش رایج ترین سیستم حکاکی در صنعت می باشد.
ویژگی های این روش از حکاکی: قابل اطمینان بودن، کیفیت حک مناسب، سرعت خوب و هزینه های پایین آن می باشد.این روش محدودیت های چندانی برای حک روی انواع قطعات فلزی ندارد و در صنعت برای حک روی آهن، حک روی استیل، حک روی آلومینیوم، حکاکی بر روی مس، انواع ورق و پروفیل از این روش استفاده می شود.
دستگاه های حک ضربه ای برای ایجاد نیرو در ضربه به دو روش پنوماتیک و مگنتیک متکی هستند.
در روش حک پنوماتیک سوزن دستگاه با نیروی باد به حرکت در آمده و به سطح کار ضربه می زند.از مزیتهای دستگاه های پنوماتیکی می توان به اصطکاک پایین، دقت و سرعت بالا اشاره کرد.
در سیستم مگنتیک سوزن دستگاه به وسیله القای جریان در یک سلف الکتریکی به حرکت درمي آيد. بزرگترین مزیت این سیستم کم صدا بودن آن است که اين دستگاه را جهت کار در فضاهای بسته تبدیل به یک گزینه مناسب می کند.
انواع قطعات را می توان به روش حک ضربه ای حکاکی کرد و کاربر می تواند با کیفیت مطلوب و تیراژ بالا حک بر روی انواع قطعات خودرو، حک شفت، حک انواع دیسک و فلنج، حک قطعات ماشین آلات صنعتی، حک انواع پلاک، حک شماره شاسی خودرو، حک شماره اتاق خودرو، حک شماره موتور، حک بر روی انواع قطعات مدور، حک بر روی لوله، حک روی انواع کپسول ها و … را انجام دهد.
پرکاربردترین اطلاعات برای حک روی انواع پلاک و قطعات، شماره سریال، تاریخ تولید، سری ساخت، آرم و لوگوی سازنده و از این قبیل است. انواع فونت ها و طرح ها به راحتی توسط این دستگاه ها اجرا می شوند.

این سری از دستگاه ها به دو دسته تقسیم می گردند :

1-1- دستگاه های حکاکی ضربه ای ثابت

(Indent Marking Machine)

دستگاه های حکاکی ثابت با ابعاد های حکاکی مختلف وجود دارد که به درخواست مشتری ها تامین می گردند.
در دستگاه های حکاکی ثابت، قطعات و یا پلاک زیر دستگاه آمده و عملیات حک بر روی آن انجام می گردد.در این سری از دستگاه ها هم می شود از دستگاه های حکاکی با قابلیت حرکت نوک دستگاه از جلو و هم با قابلیت حرکت نوک دستگاه از زیر استفاده نمود. سختی نوک دستگاه حکاکی ثابت 92HRC بوده -در صورتیکه جنس نوک سایر دستگاه ها در حد 60HRC می باشد ( جنس نوک دستگاه از تنگستن کارباید است. )-
که بسیار سخت است و به راحتی بر روی سخت ترین قطعات، حتی تنگستن کارباید حکاکی نموده و طول عمر آن بسیار طولانی است.


تاریخچه حکاکی - شرکت درخشش افرنگ
تاریخچه حکاکی - شرکت درخشش افرنگ

2-1- دستگاه های ضربه ای پرتابل

(Portable Marking Machine)

دستگاه های حکاکی پرتابل با وزن بسیار کم و انعطاف پذیری بالا جهت انجام عملیات حکاکی بر روی نقاط مختلف بدون نیاز به فیکسچر و کلمپینگ خاص می باشد .
قدرت دستگاه های حکاکی پرتابل شركت فني مهندسي درخشش افرنگ نسبت به سایر دستگاه های مشابه بسیار بالاتر است و دلیل بارز آن این است که در اکثر دستگاه های حکاکی پرتابل مشابه فاصله نوک تا قطعه ماکزیمم حدود 8 میلی متر می تواند باشد در صورتیکه در این دستگاه فاصله نوک دستگاه تا قطعه تا 20 میلی متر نیز امکان پذیر است که این نشان از قدرت بالای دستگاه دارد.
یکپارچه بودن کنترلر و هد در دستگاه حکاکی پرتابل شركت فني مهندسي درخشش افرنگ و عدم نیاز به یک کنترلر مجزا دلیل دیگری بر این امر است .
سختی نوک دستگاه حکاکی پرتابل 92HRC بوده که بسیار سخت است و به راحتی بر روی سخت ترین قطعات حتی تنگستن کارباید حکاکی نموده و طول عمر آن بسیار طولانی است . در صورتیکه جنس نوک سایر دستگاهها در حد 60HRC می باشد. ( جنس نوک دستگاه از تنگستن کارباید است )
محاسن:
سرعت ، کیفیت، هزینه مصرفی کم ، تعمیرات و نگهداری آسان، سهولت فیکسچرسازی می باشد.
معایب :
ایجاد سر و صدا می باشد.

2-حکاکی اسکرایب (Scribe Marking )

شیوه ای بسیار مدرن جهت حکاکی با کیفیت بسیار بالا و بدون هیچ آلودگی صوتی(بی صدا) و در مواردی که محدودیت هایی در رابطه با آلودگی صوتی وجود دارد بهترین گزینه می باشد. این روش در صنعت خودرو سازی (حک اتاق و شاسی) روز دنیا مانند بنز و بی ام و، فراری و … رواج بسیاری پیدا کرده است و از فلز نرم تا فلزی به سختی ۵۵ راکول را حک می کند. در این روش با فشار و کشش ابزار ( بدون کوبيدن و چرخش) بر روی سطح فلز عملیات حک بدون کوچکترین صدایی انجام می پذيرد.
حکاکی به روش اسکرایب یا خراشی یکی از جدیدترین روش های حکاکی در دنیا می باشد. در این روش سوزن دستگاه که معمولا از جنس تنگستن کارباید می باشد در سطح قطعه یا ورق مورد نظر نفوذ کرده و سپس عملیلت حکاکی را انجام می دهد.
محدودیت چندانی در جنس قطعه مورد نظر در این روش حکاکی وجود ندارد و انواع فلزات و سایر مواد سخت به شرطی که شکننده نباشند را می توان با این روش حک کرد.
دستگاه های حک اسکرایب(خراشيدگي) نسبت به دستگاه های حک کوبشی پیچیده تر بوده و قیمت بالاتری نیز دارند، اما کیفیت حکاکی آنها بسیار بالاست و عملکرد بی صدای آنها بسیار مورد توجه قرار دارد. امروزه در بسیاری از شرکت های خودروسازی جهت حک شاسی خودروها از سیستم اسکرایب استفاده می شود که این مسئله به دلیل کیفیت بالای متن حکاکی شده است.
نیروی حرکت سوزن در دستگاه های حک اسکرایب معمولا از نیروی باد تامین می گردد. این نیرو معمولا بین ۶ تا ۸ بار می باشد. یکی از مواردی که این نوع دستگاه برای آن بسیار مناسب است حک انواع پلاک است، اما سایر قطعات مانند قطعات خودرو، فلنچ و… نیز به راحتی توسط این دستگاه ها حک می گردند.
محاسن:
کیفیت فوق العاده ، هزینه مصرفی کم ، تعمیر و نگهداری نسبتاٌ آسان می باشد.
معایب :
سرعت پایین تر نسبت به حک کوبشی و فیکسچرسازی دشوارترمی باشد.

تاریخچه حکاکی - شرکت درخشش افرنگ

تاریخچه حکاکی - شرکت درخشش افرنگ
تاریخچه حکاکی - شرکت درخشش افرنگ

3-حک براده برداری:(Carving)

ساختار این دستگاه به صورتGet way (دروازه ای) بوده و مناسب جهت حک پلاک و ورق ها در سایزهای بسیار کوچک مي باشد. دستگاه حكاكي براده برداري توانایی حک هم زمان چند پلاک در سایزهای بسیار بزرگ را با کیفیت بسیار بالا دارا بوده و شیوه حک بصورت براده برداری می باشد. براده برداری از روش های قدیمی و بسیار با کیفیت و بی صدا مارک زنی می باشد.
با توجه به لایه برداری از سطح فلز با تکرار ( بار دادن ) و تنظیم از درون نرم افزار، می توانیم به عمق بسیار بالایی برسیم. از محاسن دیگر آن می توان به بی صدا بودن و کیفیت آن اشاره کرد.
این سیستم دارای انعطاف پذیری بالا و کاربری آسان نسبت به سیستم هایی با عملکرد مشابه می باشد. هر طرح، نقش و… را با استفاده از نرم افزارهاي CAD و COREL طراحي شده باشند را می توان به سادگی با دستگاه حكاكي براده برداري حکاکی کرد.
این روش برای دو مورد زیر بیشتر پیشنهاد می شود :

۱- حک داخل قالب (عمق زیاد):
در این مورد با تکرار ( بار دادن ) می توان به عمق بسیار بالایی رسید .

۲- حک پلاک و حك ورق(عمق کم):
با توجه به دروازه ای بودن دستگاه ها در این سیستم می توان چندین پلاک کوچک یا پلاک بسیار بزرگ یا ورق بسیار بزرگ را به سرعت و با کیفیت و بی صدا حکاکی کرد.

4-حک لیزر: (laser marking , Laser engraving)

حك لیزر خود به دو شاخه فایبر و CO2 تقسیم می شود که خود آنها به بخش های مختلف حکاکی و برش تقسیم می گردد.
به طور خلاصه حك ليزر فایبر مخصوص فلزات (برخی غیرفلزات) بوده که با توجه به توان آن برای حکاکی و برش استفاده می شود .
حك ليزر CO2 مخصوص غیر فلزات می باشد. تنوع در دستگاه هاي لیزر بسیار بالا بوده و با توجه به جنس و کیفیت مورد نیاز و غیره مدل و توان دستگاه را انتخاب می کنند .
کلیت کار به زبان ساده به این طریق است که: اشعه از طریق تحریک مواد مولد لیزر توسط تخلیه الکتریکی یا تابش یک لامپ در یک محفظه تولید می شود و پرتو با استفاده از آینه منعکس می شود تا انرژی لازم برای تبدیل شدن به یک جریان نور را بدست آورد. آینه معمولا برای هدایت نور به لنز مورد استفاده قرار می گیرد و از طریق لنز نور به شی می تابد و حکاکی صورت می گیرد.
محاسن:
کیفیت فوق العاده ، ايجاد رنگ متمایز از رنگ سطح محصول ، سرعت بالا و عدم آلودگی صوتی می باشد.
معایب :
قیمت بالای دستگاه یکی از مهمترین ایراداتی که به دستگاه‌های حكاكي لیزری وارد می‌شود. هزینه خرید آنها نسبتا بالا است و به سرمایه‌گذاری اولیه بیشتری نیاز دارد. این موضوع در مورد کارگاه‌های کوچک و کسب و کارهای تازه‌کار مشکل‌ساز بوده و مجبور هستند که به دنبال سرمایه‌گذارهای نسبتا کلان برای کار خود باشند و حتی در موارد بسیار شدید ممکن است مجبور به تغییر هزینه خرید شوند.تاریخچه حکاکی - شرکت درخشش افرنگ

تاریخچه حکاکی - شرکت درخشش افرنگ


تاریخچه حکاکی - شرکت درخشش افرنگ

5-الکتروشیمیایی:(Electrochemical marking)

در روش حك الكتروشيميايي، با استفاده از شابلون و مواد شیمیایی حکاکی انجام می شود. یعنی یک کلیشه به طور مثال لوگو شرکت ساخته شده و روی محصول قرار می گیرد و با استفاده از مواد شیمیایی و در نهایت پد دستگاه یک اکسیداسیون نازک بر روی سطح قطعه صورت می گیرد. در نتیجه برای سریال زدن و… نمی توان از این سیستم استفاده کرد و فقط طرح ثابت که کلیشه آن از قبل ساخته شده است را مي تواند حك نمايد .
محاسن :
قیمت پایین دستگاه
معایب :
عدم تغییر سریال وطرح، عمق بسیار کم، وابسته بودن به فروشنده جهت کلیشه سازی

6-حک پرسی (فشار بوسیله سمبه)

حک پرسی از روش های قدیمی و غیر هوشمند حکاکی بوده و بزرگترین مشکل آن ثابت بودن طرح حکاکی و عدم یکنواختی حک بر روی محصول و ایجاد فشار و احتمال خرابی قطعه را دارد و حسن آن سرعت انجام کار است.تاریخچه حکاکی - شرکت درخشش افرنگ


تاریخچه حکاکی - شرکت درخشش افرنگ

7-حک رول مارکینگ:(Rolling Marking)

یک روش خاص جهت موارد خاص
در این روش از فشار و چرخش جهت حکاکی استفاده می شود و به این شکل که سمبه ها حرف چینی شده قطعه درون دستگاه قرار می گیرد و در اثر فشار درون رولیک می چرخد و حروف بر روی قطعه حک می شود. موارد مورد استفاده حک رول مارکینگ در صنعت فلنچ سازی و اتصالات، کپسول ها و غیره است .
محاسن :
فوق العاده سریع، عمیق، با کیفیت، تعمیر و نگهداری ساده و هزینه مصرفی کم می باشد
معایب :
عدم کانتر سریال و متغیر بودن نوشته ها (البته این مشکل با هزینه بیشتر و اضافه کردن طول چنجر قابل حل است) ، عمومی نبودن دستگاه ( مختص قطعه ای خاص ) می باشد.

8-حک برجسته(Embossing)

یک روش خاص جهت حک پلاکها که بیشتر در صنعت خودروسازی و صنایع فولادی استفاده میشود .
مزیت اصلی این روش اینست که بدلیل روش خاص حک برجسته هیچگونه آلودگی بر روی آن باقی نمی ماند و پلاکهای حک شده با این روش همیشه خوانا هستند .تاریخچه حکاکی - شرکت درخشش افرنگ
دحکاکی روی فلز|حکاکی دستی روی فلز|حکاکی دستی|حکاکی پرتابل|دستگاه حکاکی پرتایل|دستگاه حکاکی بادی|قیمت دستگاه حکاکی ضربه ای روی فلز|دستگاه حکاکی ضربه ای روی فلز|دستگاه پلاک زنی فلزی|دستگاه پلاک زن|دستگاه حک شماره شاسی خودرو|دستگاه پلاک زنی خودرو|قیمت پلاک زنی|حک پلاک|دستگاه حکاکی پرتابل|دستگاه حکاکی اسکرایبینگ|دستگاه حکاکی بادی|دستگاه حکاکی ضربه ای روی فلز|دستگاه حکاکی دستی روی چوب|فروش دستگاه حکاکی دستی دستگاه حکاکی باطری دار|مارک زن دستی|جت پرینتر پرتابل|جت پرینتر|دستگاه حکاکی|حکاکی ثابت|حکاکی ضربه ای|حک پلاک|پنوماتیکی|مدل مستر -شرکت درخشش افرنگ|دستگاه حکاکی|حکاکی ثابت|حکاکی ضربه ای|حک پلاک|پنوماتیکی|مدل F10 - شرکت درخشش افرنگ|دستگاه حکاکی|حکاکی ثابت|حکاکی ضربه ای|حک پلاک| پنوماتیکی|مدل T10 - شرکت درخشش افرنگ| دستگاه حکاکی|حکاکی پرتابل|حکاکی ضربه ای|حک پلاک|بادی|پنوماتیکی|حک پلاک|مدل P5 -شرکت درخشش افرنگ| دستگاه حکاکی|حکاکی پرتابل|حکاکی ضربه ای|حک پلاک|باطری دار|پنوماتیکی|حک پلاک|مدل E5 - شرکت درخشش افرنگ| دستگاه حکاکی|پلاک زنی|حک پلاک|دستی|مدل M10 - شرکت درخشش افرنگ|دستگاه تست مخرب| دستگاه حکاکی|پلاک زنی|حک پلاک|نیمه اتوماتیک|مدل ME100 - شرکت درخشش افرنگ| دستگاه حکاکی|پلاک زنی|حک پلاک|تمام اتوماتیک|مدل M3000 -شرکت درخشش افرنگ| دستگاه حکاکی|حکاکی لیزر|حک پلاک|حکاکی لیزر فایبر|مدل PHOENIX -شرکت درخشش افرنگ| sitel marking| master| richter| scribing|indent| mk3| cnc |engraving machines| EBS EBS 250|EBS 260| embuser|embusing||hydram

کاتالوگ جامع محصولات درخشش افرنگ
لطفا جهت مشاهده کاتالوگ جامع روی عکس ذیل کلیک کنید

FULL CATALOUGE D-AFRANG Co


دحکاکی روی فلز|حکاکی دستی روی فلز|حکاکی دستی|حکاکی پرتابل|دستگاه حکاکی پرتایل|دستگاه حکاکی بادی|قیمت دستگاه حکاکی ضربه ای روی فلز|دستگاه حکاکی ضربه ای روی فلز|دستگاه پلاک زنی فلزی|دستگاه پلاک زن|دستگاه حک شماره شاسی خودرو|دستگاه پلاک زنی خودرو|قیمت پلاک زنی|حک پلاک|دستگاه حکاکی پرتابل|دستگاه حکاکی اسکرایبینگ|دستگاه حکاکی بادی|دستگاه حکاکی ضربه ای روی فلز|دستگاه حکاکی دستی روی چوب|فروش دستگاه حکاکی دستی دستگاه حکاکی باطری دار|مارک زن دستی|جت پرینتر پرتابل|جت پرینتر|دستگاه حکاکی|حکاکی ثابت|حکاکی ضربه ای|حک پلاک|پنوماتیکی|مدل مستر -شرکت درخشش افرنگ|دستگاه حکاکی|حکاکی ثابت|حکاکی ضربه ای|حک پلاک|پنوماتیکی|مدل F10 - شرکت درخشش افرنگ|دستگاه حکاکی|حکاکی ثابت|حکاکی ضربه ای|حک پلاک| پنوماتیکی|مدل T10 - شرکت درخشش افرنگ| دستگاه حکاکی|حکاکی پرتابل|حکاکی ضربه ای|حک پلاک|بادی|پنوماتیکی|حک پلاک|مدل P5 -شرکت درخشش افرنگ| دستگاه حکاکی|حکاکی پرتابل|حکاکی ضربه ای|حک پلاک|باطری دار|پنوماتیکی|حک پلاک|مدل E5 - شرکت درخشش افرنگ| دستگاه حکاکی|پلاک زنی|حک پلاک|دستی|مدل M10 - شرکت درخشش افرنگ|دستگاه تست مخرب| دستگاه حکاکی|پلاک زنی|حک پلاک|نیمه اتوماتیک|مدل ME100 - شرکت درخشش افرنگ| دستگاه حکاکی|پلاک زنی|حک پلاک|تمام اتوماتیک|مدل M3000 -شرکت درخشش افرنگ| دستگاه حکاکی|حکاکی لیزر|حک پلاک|حکاکی لیزر فایبر|مدل PHOENIX -شرکت درخشش افرنگ| sitel marking| master| richter| scribing|indent| mk3| cnc |engraving machines| EBS EBS 250|EBS 260| embuser|embusing||hydram دستگاه حكاكي|دستگاه جت پرينتر|خريد دستگاه جت پرينتر|خريد دستگاه حكاكي|فروش دستگاه حكاكي پرتابل|فروش دستگاه حكاكي ضربه اي|فروش دستگاه حكاكي ضربه اي پرتابل|فروش دستگاه حكاكي اسكرايبينگ|فروش دستگاه جت پرينتر پرتابل|فروش دستگاه حك پلاك|فروش دستگاه پلاكزني|فروش دستگاه حكاكي ضربه اي ثابت/دستگاه مستر| فروش دستگاه حكاكي بي صدا| فروش دستگاه حكاكي ليزر| فروش دستگاه حكاكي الكتروشيميايي| فروش دستگاه حكاكي براده برداري| فروش دستگاه جت پرينتر پرتابل مدل 250/اي بي اس| فروش دستگاه جت پرينتر پرتابل مدل250/ebs| فروش دستگاه جت پرينتر پرتابل مدل260/اي بي اس| فروش دستگاه جت پرينتر پرتابل مدل260/ebs| فروش دستگاه پلاكزني/دستي| فروش دستگاه پلاكزني/نيمه اتوماتيك| فروش دستگاه پلاكزني/تمام اتوماتيك| فروش دستگاه تست مخرب نقطه جوش| فروش ابزار/پنوماتيكي| فروش/ابزار/خطوط توليد/تيپ درسر| فروش/تجهيزات/امداد/نجات/آتش نشاني| فروش/نردبان/هيدروليكي/آتشنشاني| ساخت/طراحي/نصب/تامين/جيگ/فيكسچر/صنعتي/ طراحي/سيستم/جامع/رديابي/محصولات/صنعتي| #فروش_دستگاه_حكاكي_در_خراسان #فروش_دستگاه_حكاكي_در_اردبيل #فروش_دستگاه_حكاكي_در_كردستان #فروش_دستگاه_حكاكي_در_همدان #فروش_دستگاه_حكاكي_پرتابل_در_كرمانشاه #فروش_دستگاه_حكاكي_پرتابل_در_زنجان #فروش_دستگاه_حكاكي_پرتابل_در_لرستان #فروش_دستگاه_حكاكي_پرتابل_در_سيستان_و_بلوچستان #فروش_دستگاه_حكاكي_ضربه_اي_در_چهارمحال_و_بختياري #فروش_دستگاه_حكاكي_ضربه_اي_در_قم #فروش_دستگاه_پرينتر_در_قم #فروش_دستگاه_پرينتر_در_يزد #فروش_دستگاه_پرينتر_در_تهران #فروش_دستگاه_پرينتر_در_البرز #فروش_دستگاه_پرينتر_در_استان_فارس #فروش_دستگاه_پرينتر_قم #فروش_دستگاه_پرينتر_در_اصفهان #فروش_دستگاه_پرينتر_در_هرمزگان #فروش_دستگاه_پرينتر_در_مازندران #فروش_دستگاه_پرينتر_در_خوزستان #فروش_دستگاه_پرينتر_در_آذربايجان_غربي #فروش_دستگاه_پرينتر_در_آذربايجان_شرقي #فروش_دستگاه_پرينتر_در_بوشهر #فروش_دستگاه_جت_پرينتر_پرتابل_در_ديجي_كالا #فروش_كارتريج_جت_پرينتر_پرتابل_آلماني #فروش_دستگاه_حكاكي_ليزر_خراسان_رضوي

دسترسی سریع به محصولات شرکت مهندسی درخشش افرنگ